Επίσκεψη Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

CategoriesΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Στo πλαίσιο των προγραμματισμένων επισκέψεών του στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ο Διευθυντής ΔΕ Λασιθίου, κ. Αθανάσιος Κατσαγκόλης, επισκέφθηκε την Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου 2022 το 2ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας, συνοδευόμενος από την Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών Θεμάτων της ΔΔΕ Λασιθίου, κ. Δρετάκη Δέσποινα.

Αντικείμενο της συνάντησης αποτέλεσαν αρχικά η ενημέρωση του Συλλόγου Διδασκόντων για τις ενέργειες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το τρέχον σχολικό έτος και στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση των προβλημάτων και των θεμάτων που απασχολούν τον σύλλογο και την σχολική μονάδα.

Τέλος, ο κ. Κατσαγκόλης και η κα. Δρετάκη ευχαρίστησαν τον Διευθυντή, τους Υποδιευθυντές και τον Σύλλογο Διδασκόντων για την μέχρι τώρα συνεργασία, ευχόμενοι μια εξίσου εποικοδομητική και δημιουργική χρονιά.