Επιτυχής πραγματοποίηση χαριστικού παζαριού του 2ου Γυμνασίου Ιεράπετρας

Με χαρά και επιτυχία ολοκληρώθηκε το εορταστικό Χαριστικό-Ανταλλακτικό Παζάρι Βιβλίων και Σχολικών Ειδών που πραγματοποιήθηκε στο 2ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023. Με την συμμετοχή μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών, η εκδήλωση πλαισιώθηκε από δράσεις και εκδηλώσεις που έφεραν χαρά και γιορτινή διάθεση σε παιδιά και ….μεγαλύτερα παιδιά !

Τα παιδιά του σχολείου μας χάρισαν δώρα και χειροποίητες δημιουργίες από ανακυκλωμένα υλικά, πρόσφεραν τσάι και χειροποίητα κεράσματα στους παρευρισκόμενους, πήραν μέρος σε δραστηριότητες όπως Face painting και συγκέντρωσαν τρόφιμα για το Κοινωνικό Παντοπωλείο. Η αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του σχολείου μας γέμισε με μουσική, χαμόγελα, δώρα και ευχές ενώ σε μια ξεχωριστή νότα εορταστικής ατμόσφαιρας η χορωδία του σχολείου μας είπε τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα στο Δήμαρχο Ιεράπετρας κ Εμμανουήλ Φραγκούλη και τους συνεργάτες του. Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Γυμνασίου Ιεράπετρας που συνέβαλε στην επιτυχία της γιορτής και προσέφερε κεράσματα καθώς και όλους όσοι συμμετείχαν στο Παζάρι μας, μοιράστηκαν το πνεύμα των εορτών σε μια εκδήλωση γεμάτη προσφορά, αγάπη και αλληλεγγύη. Ευχόμαστε σε όλους μια ευτυχισμένη Νέα Χρονιά, με περισσότερη Αγάπη, Υγεία και Ειρήνη για όλο τον κόσμο.

Ο

Διευθυντής