Έγγραφο για ενημέρωση γονέων για έναρξη της Ε.Δ.Υ.

CategoriesΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε για την έναρξη λειτουργίας της Επιτροπής Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ.) των σχολικών μονάδων γενικής και επαγγελματικής εκπαίδευσης στο σχολείο μας. Σκοπός της Ε.Δ.Υ. είναι η διαγνωστική εκπαιδευτική αξιολόγηση, η συμβουλευτική και η ψυχοκοινωνική υποστήριξη για το σύνολο των μαθητών της σχολικής κοινότητας, συμπεριλαμβανομένων των μαθητών με αναπηρία ή και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, με στόχο την ισότιμη πρόσβαση όλων των μαθητών στην εκπαίδευση.

Το  Ειδικό Εκπαιδευτικό Προσωπικό της Ε.Δ.Υ. αποτελείται από την ψυχολόγο του κλάδου ΠΕ23 κ. Σφακιανάκη Θεοφανή και την κοινωνική λειτουργό του κλάδου ΠΕ30 κ. Ζαχαροπούλου Μαρία,  οι οποίες θα παρευρίσκονται στο σχολείο μας κάθε Δευτέρα.

Για οποιαδήποτε πληροφορία και για την υποβολή αιτήματος υποστήριξης μπορείτε να επικοινωνείτε με την Διεύθυνση του σχολείου στο τηλέφωνο: 28420-22289 ή στο email: mail@2gym-ierap.las.sch.gr

Εκ της Διευθύνσεως