Μήνυμα για την Ασφαλή Επιστροφή στο Σχολείο από αύριο 10/01/2022

CategoriesΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία, ευημερία και πρόοδο.

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τα νέα μέτρα που ισχύουν από αύριο 10/1/2022 οι μαθητές εμβολιασμένοι και μη, για να μπουν στο σχολείο θα πρέπει να κάνουν το αυτοδιαγνωστικό τεστ(self test) σήμερα, να το δηλώσουν στην πλατφόρμα του edupass και να εκτυπώσουν την σχολική κάρτα την οποία θα κρατάνε μαζί τους αύριο κατά την προσέλευση τους στο σχολείο. Λόγω του αυξημένου κινδύνου παρακαλούμε:

1) να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί στον τρόπο που πραγματοποιείται το self test του παιδιού σας

2)να μην ξεχνάτε να δηλώνετε το αποτέλεσμα στην πλατφόρμα

3) αύριο 10/1/2022 το απόγευμα τα παιδιά σας θα πρέπει να κάνουν νέο self test, το ίδιο και την Πέμπτη 13/1/2022 και να τα δηλώσουν στην πλατφόρμα

4) όποια παιδιά δεν φοράνε σωστά την μάσκα τους και δεν συμμορφώνονται στις υποδείξεις των καθηγητών θα αποχωρούν από το σχολείο και θα χρεώνονται τις απουσίες της ημέρας. Το ίδιο θα ισχύει και για τα παιδιά που δεν έχουν μάσκα.

Παρακαλούμε να τηρήσετε τις παραπάνω οδηγίες προκειμένου να είναι απρόσκοπτη η είσοδος των παιδιών σας στο σχολείο.

Εκ της διευθύνσεως.