ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΜΟΝΑΔΑ

CategoriesΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΔΡΑΣΕΙΣΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Την Τρίτη 9 Μαΐου 2023 δεχτήκαμε την επίσκεψη των μαθητών της ΣΤ? δημοτικού, του Δημοτικού Σχολείου Νέας Ανατολής, καθώς και την Τετάρτη 10 Μαΐου 2023 του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας. Στην πλειοψηφία τους οι μαθητές αυτοί θα φοιτήσουν στο σχολείο μας την επόμενη σχολική χρονιά και μας
επισκέφθηκαν για να γνωρίσουν τους χώρους του
σχολείου, τους μαθητές και τους καθηγητές.

Αρχικά παρακολούθησαν μια παρουσίαση
του σχολείου μας από τον Διευθυντή κο. Φιλοκτήτη Τζαράκη. Έπειτα έγινε μια γενική ενημέρωση από την φιλόλογο κα. Λαγουδάκη Μαρία και στην συνέχεια οι μαθητές επισκέφθηκαν αίθουσες διδασκαλίας, τμήματα ένταξης και εργαστήρια (πληροφορικής, φυσικής, τεχνολογίας) όπου ενημερώθηκαν για τον τρόπο διδασκαλίας των μαθήματων από τους καθηγητές όλων των ειδικοτήτων.

Τέλος οι μαθητές περιηγήθηκαν στον προαύλιο χώρο, καθώς και στον χώρο του κυλικείου όπου τους προσφέρθηκαν εδέσματα και ροφήματα.

Θα θέλαμε να καλωσορίσουμε τους μελλοντικούς μαθητές μας στο σχολείο μας και να τους ευχηθούμε καλή πρόοδο και μια καλή και δημιουργική χρονιά στο νέο τους ξεκίνημα στο Γυμνάσιο.

Επίσκεψη Δημοτικού Σχολείου Νέας Ανατολής

Επίσκεψη 4ου  Δημοτικού Σχολείου Ιεράπετρας