Εορταστικές Δράσεις στο σχολείο μας για τον εορτασμό της 28 Οκτωβρίου 2022

Στα πλαίσια του εορτασμού της επετείου της 28ης  Οκτωβρίου 1940, οι εκπαιδευτικοί του  2ου Γυμνασίου Ιεράπετρας  θέλοντας να επιτύχουν την αποτελεσματικότερη ενημέρωση των μαθητών για τα γεγονότα του 2ου  παγκοσμίου πολέμου, υλοποιώντας την ιδέα της φιλολόγου κα. Πιθαρούλιου Στέλλας, προχώρησαν σε μία βιωματική δράση για να εκλείψουν τα φαινόμενα της άγνοιας των γεγονότων σε μεγαλύτερη ηλικία. Τα τμήματα του σχολείου μας ανέλαβαν την ανεύρεση υλικού γύρω από ένα γεγονός  του πολέμου και δημιούργησαν πλακάτ με φωτογραφίες του γεγονότος.  Παρακάτω βλέπετε τις φωτογραφίες της  δουλειάς  που έγινε από όλους τους καθηγητές και τους μαθητές τους οποίους ευχαριστούμε ιδιαιτέρως.

Επίσης έγινε απονομή των επαίνων αριστείας και παραδόθηκε η σημαία στον σημαιοφόρο και τους παραστάτες.